loader
VANESOB Başkanı Berge’den Bakan Albayrak’a Teşekkür VANESOB Başkanı Berge’den Bakan Albayrak’a Teşekkür


 VANESOB Başkanı Berge, esnafa destek paketleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a teşekkür etti.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, koronavirüsün ekonomiye getirdiği olumsuzlukların desteklerle azaltılabileceğini söyledi. Berge, esnaf ve sanatkarın yıllardır beklediği müjdeli haberlerin geldiğini belirtti.  

Resmi borçların ertelenmesi, resmi kurumların kiracısı olan esnaftın kirasını ertelemesi ve resmi kurumların kiracısı olan ve işyeri kapatılan esnaftan kira alınmaması gibi önlemlerin alındığını hatırlatan Berge, sicil affı, esnafa 50 bin TL destek ve çek düzenlemesinin son derece önemli adımlar olduğunu söyledi. İşte VANESOB Başkanı Berge’nin yaptığı açıklama:

“Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz”

“TBMM’nin bu zor günlerde vatandaşlarımızı ve esnafımızı memnun eden tedbirler alması sevindiricidir. Düzenlemelere öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve esnafımıza 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği ekonomik paketini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a teşekkür ediyoruz.

“Yeni düzenlemeler olumlu sonuçlar verecek”

 “Karşılıksız çek nedeniyle verilen hapis cezalarının ekonomik sorunlar nedeniyle ertelenmesi ve sicil affi olumlu bir gelişmedir. Yeni düzenlemeler ile kara listede olan ve korona virüs salgını nedeniyle adeta can çekişen esnaf ve sanatkarımız rahat bir nefes alacaktır.” 

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-