loader
Trump'tan Erdoğan açıklaması Trump'tan Erdoğan açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, "Türkiye'yi seviyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi anlaşıyorum." açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, bugün İngiltere'de başlayacak NATO zirvesi öncesi ülkesinin Londra Büyükelçiliği'nde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le görüşmesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Trump, "Türkiye'yi seviyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iyi anlaşıyorum." ifadelerini kullanırken Türkiye'nin, DAİŞ lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin öldürüldüğü operasyonda ABD'ye çok yardım ettiğini söyledi.

"Türkiye bu süreçte bize daha fazla destek olamazdı." diyen Trump, Türkiye'nin geçmişte ABD'den çeşitli silahlar almak istediğini ancak Obama yönetiminin buna engel olduğunu ve o nedenle de Ankara'nın Rusya'dan silah aldığını ifade etti.

Bir gazetecinin, "Suriye'nin işgalinin ardından Türkiye hâlâ NATO üyesi olmalı mı?" şeklindeki bir soruya ise "Bu müttefikler arasında tartışılmalı" yanıtını verdi.

Macron'a tepki

ABD Başkanı Donald Trump, NATO'nun "beyin ölümünün gerçekleştiğini" söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un sözlerini "çok aşağılayıcı" olduğunu ifade ederek söz konusu ifadelerini kendisini çok şaşırttığı kaydetti.

Trump, "Türkiye Macron'a kendi beyin ölümünün gerçekleştiğini söyleyerek yanıt verdi ki, bu çok ilginç" dedi. (İLKHA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a: Beyin ölümünü kontrol ettir!

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-