loader
İletişim Başkanı Altun: Türkiye, NATO için vazgeçilmez bir müttefik olmuştur İletişim Başkanı Altun: Türkiye, NATO için vazgeçilmez bir müttefik olmuştur

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye, yaklaşık 70 yıldır batı için vazgeçilmez bir müttefik olmuştur, olmaya da devam edecektir." dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yarın başlayacak NATO zirvesi öncesi yaptığı açıklamada, "Türkiye, yaklaşık 70 yıldır batı için vazgeçilmez bir müttefik olmuştur, olmaya da devam edecektir." dedi

Türkiye'nin, NATO'ya katıldığı 1952 yılından bu yana müttefiklerinin güvenliği için kritik görevler aldığını hatırlatan Altun, 2001 yılında ABD'de gerçekleştirilen 11 Eylül saldırıları sonrası, NATO'nun, El Kaide operasyonlarında yer aldığını belirtti.

2003 yılında Neve Şalom Sinagogu'na düzenlenen saldırıyı hatırlatan Altun, "Terörizme karşı uluslararası dayanışma temel ilkemiz oldu. Türkiye, yaklaşık 70 yıldır batı için vazgeçilmez bir müttefik olmuştur, olmaya da devam edecektir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-