loader
'6. Din Şûrası' kararları yarın kamuoyuna açıklanacak '6. Din Şûrası' kararları yarın kamuoyuna açıklanacak

25 Kasım Pazartesi günü başlayan "6. Din Şûrası", yarın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın şûra kararlarını ilanıyla sona erecek.

"Sosyokültürel Değişim ve Diyanet Hizmetleri" başlığıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunca düzenlenen "6. Din Şûrası", yarın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın şûra kararlarını kamuoyuna açıklamasıyla sona erecek.

Geçtiğimiz pazartesi günü başlayan şûrada, katılımcılardan 5 komisyon oluşturuldu. Bu komisyonlar, "Sosyokültürel Değişimin İnanca ve Dini Hayata Etkisi", "Sosyokültürel Değişimin İnanca ve Dini Hayata Etkisi", 'Sosyokültürel Değişim ve Dini Eğitim', 'Sosyokültürel Değişim ve Dini Yayınlar', 'Sosyokültürel Değişim ve Yurt dışı Diyanet Hizmetleri' ana başlıkları hakkında müzakerelerde bulunuyor.

Şûranın son gününde komisyonlar değerlendirme oturumlarını yapacak ve konularla ilgili yaptıkları müzakerelerin raporlarını oluşturacak. Genel oturumda şûrada alınacak kararlar belirlenecek ve şûra üyeleri tarafından oylanacak. Alınan kararlar kamuoyuna ilan edilecek. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-