loader
MEB ara tatilde öğrenciler için 180 etkinlik belirledi MEB ara tatilde öğrenciler için 180 etkinlik belirledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2019-2020 eğitim öğretim yılı için yarın ilk defa uygulanacak ara tatilde, öğrencilerin yapabileceği 180'e yakın etkinlik çeşidi belirledi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında, birinci dönem ara tatili 18-22 Kasım tarihleri arasında olacak.

Öğrenciler hafta sonu tatilleri de dâhil edildiğinde toplam 9 günlük tatilin ardından 25 Kasım’da tekrar ders başı yapacak.

Bakanlık, ara tatil döneminde öğrencilerin velileriyle birlikte yapabileceği etkinlikleri 16 ana başlık altında belirledi.

Etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" sitesinde veliler, yarın akşam itibarıyla, 81 ilde 18-22 Kasım'daki 5 günlük sürede yapılacak faaliyetleri, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde ayrı ayrı olmak üzere görebilecek.

Aileler, farklı bir şehre gitmesi durumunda, internet sitesinden ilgili şehre tıklayarak istedikleri etkinliklere katılabilecek.

Öğrencilere yönelik etkinlikler okul dışında yapılacak.

Faaliyetler, il milli eğitim müdürlüklerince kurulan komisyonlar, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, vakıflar ve sanayi kuruluşlarıyla iş birliği halinde düzenlenecek.

Öğrencilere yönelik hazırlanan etkinlik programında, gezi, sağlık, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere 16 ana başlık var. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-