loader
İnşallah Peygamber Efendimizin insanlığa kazandırdığı değerleri yeniden hatırlarız İnşallah Peygamber Efendimizin insanlığa kazandırdığı değerleri yeniden hatırlarız

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mevlid-i Nebi Haftası vesilesiyle Peygamber Efendimizi daha çok anlamak, onun ilkelerini daha çok yerine getirmek noktasında gayret içerisinde olunması gerektiğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,  Mevlid-i Nebi’nin Hazreti Peygamberin doğum günü olduğunu ifade ederek, “Bütün İslam dünyasında aynı gün ve aynı hafta kutlanmış olması bir bereket ortaya çıkarmaktadır. İnşallah Peygamber Efendimizin insanlığa kazandırdığı değerleri yeniden hatırlamış ve hatırlatmış oluruz.” ifadelerini kullandı.

Çocuk ve gençlerin, Hazreti Peygamberin yolunda yürümesinin bir kurtuluş vesilesi olacağına vurgu yapan Erbaş, “Amacımız yeryüzüne imtihan olmak için gönderilişimizi yeniden hatırlamak ve bu imtihanı kazanmak için çabalamak, gayret sarf etmektir. Peygamber Efendimiz getirdiği Kur'an-ı Kerim 'e uymak, onun ilkeleri ile amel etmek kurtuluşumuzu sağlayacaktır.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mevlid-i Nebi Haftası vesilesiyle Peygamber Efendimizi daha çok anlamak, onun ilkelerini daha çok yerine getirmek noktasında gayret içerisinde olunması gerektiğini hatırlattı. (İLKHA)

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-