loader
Advert
Rektör Şevli İranlı Heyetle Toplantı Yaptı Rektör Şevli İranlı Heyetle Toplantı Yaptı


Haber Merkezi
Çeşitli görüşmelerde bulunmak üzere Van’da bulunan İran Nanoteknoloji Yenilik Konseyi (INIC) Bilim ve Teknoloji Genel Sekreteri Prof. Dr. Saeed Sarkar ve beraberindeki heyet Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ni (Van YYÜ) ziyaret etti.
İran Tıp Bilimleri ve Teknolojileri Araştırma Merkezi Başkanı da (RCSTIM) olan Prof. Dr. Saeed Sarkar ve beraberindeki heyet Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'yi makamında ziyaret etti.
Daha sonra  Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ve ilgili akademisyenlerle birlikte gelen heyete üniversite ile ilgili genel bilgiler verilerek yapılabilecek ortak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Rektörlükteki görüşmenin ardından Van Kedi Villası'nı gezen İranlı heyet buradan Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne geçti. Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde  İranlı heyete Başhekim Dr. Ümit Haluk İliklerden tarafından bir sunum yapıldı. Sunumun ardından hastaneyi gezen heyet Van YYÜ Teknokent A.Ş'ye geçti. Burada Teknokent Genel Müdürü Öğr. Gör. Bilgin Yazlık tarafından heyete bilgi verildi.
Ziyaretle ilgili konuşan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah İranlı heyetle verimli görüşmeler yaptıklarını ifade ederek, "Bu ziyaret bizim açımızdan önemlidir. Teknokent üzerinden yapılabilecek işbirliği konularını görüştük." dedi.
Programa Van YYÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Kayri, Prof. Dr. İsmail Hakkı Ekin,  İnnovan Girişimcilik Merkezi Projesi Koordinatörü Doç. Dr. Mucip Tapan, TÜMSİAD Van Şube Başkanı Süleyman Güler, İşadamı Necmettin Çok, İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik ve akademisyenler katıldı.

 

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-