loader
Advert
İreç Şehbazi’den Mevlana Konferansı İreç Şehbazi’den Mevlana Konferansı


Haber Merkezi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) bünyesinde kurulan DAKA İran Masası’nın kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü Mevlana uzmanı Dr. İreç Şehbazi Van’a geliyor. İki ülke arasında kültürel ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte Şehbazi, Mevlana’nın barış ve hoşgörü hakkındaki düşünceleri üzerine konuşacak.
DAKA ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyoloji Bölümü işbirliği ile Mevlana’nın Gözünden Barış ve Hoşgörü adıyla Dr. İreç Şehbazi tarafından verilecek konferansın devamında İranlı sanatçı Saber Suri tarafından bir ud konseri verilecek. Etkinlik, 17 Ekim 2019 Perşembe günü saat 14:00’te Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda başlayacak. 
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş’tan oluşan TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren DAKA bünyesinde çalışmalarını yürüten DAKA İran Masası, iki ülkenin özellikle sınır bölgeleri arasında tanışma, işbirliği ve tecrübe paylaşımı için çalışmalar gerçekleştiriyor ve iki ülkeyi birbirine tanıtıcı yayınlar hazırlıyor.

 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-