loader
Advert
Van'da Kız Çocuklarının Okullaştırılması Projesi Van'da Kız Çocuklarının Okullaştırılması Projesi


Haber Merkezi

"Kız Çocuklarının Okullaşmasının Sağlanması ve Çocuk İşçiliği İle Mücadele" projesi kapsamında 10-11 Ekim tarihlerinde, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT ve Başkanlık Müşaviri Selahattin ÇELEBİ, Van'da bir dizi faaliyette bulundu. Van İl Müftülüğünü ziyaretin ardından, Vali Beyi ziyaret ile başlayan program, Milli Eğitim Müdürünü ziyaret ile devam etti. Akabinde;

Kur'an kurslarımız ziyaret edilerek hasb-i hal edildi.

Organize Sanayii Bölgesi ve bayanların yoğunluklu çalıştığı Tekstil Fabrikası ziyaret edildi ve bilgi paylaşımında bulunuldu.

İl geneli koordinatörler (Gençlik Koordinatörleri, Engelli Koordinatörleri, Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörleri), KYK ve hastanelerde görev yapan manevi rehberler ve Aile ve Dini Rehberlik Büro üyeleri ile Abdülhakim ARVASİ Eğitim Merkezinde yapılan kahvaltı sonrası istişare toplantısı yapıldı ve başarılı olan koordinatörlerimize teşekkür belgesi takdim edildi.

Selahaddin ÇELEBİ Hocamızın Cuma Vaazı, akabinde kahvehane sohbetleri ve çay bahçelerini ziyaret ile devam eden programın, ilimiz ve bölgemizde değişim, dönüşüm ve kız çocuklarımızın okulla buluşması ve farkındalığın artması yönünde olumlu sonuçlar getirmesi hedeflenmiştir. Bu bağlamda yörenin özel şartları göz önüne alınarak, yapılanlar ve yapılması gerekenler, erken yaşta evlilik, çocuk işçiliği ile mücadele edilerek çocukların okulla, eğitimle buluşmasını sağlamak, insanların yanlış din algılarının yerine onları Kur’an ve sünnet ile buluşturarak sağlıklı bilgi vermek ve bu tür faaliyetlerin arttırılmasının faydalı olacağı kanaatine varılmıştır.

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-