loader
Advert
VASKİ ekibinden kanalizasyon çalışması VASKİ ekibinden kanalizasyon çalışması


Haber Merkezi

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) ekiplerinin Kavurma Mahallesinde yaptığı kanalizasyon çalışmaları ile 7 aydır yaşanan sıkıntıyı ortadan kaldırdı. Mahalle Muhtarı Melek Kına, VASKİ’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, ekipleri de yaptıkları üstün çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Edremit İlçesi Kavurma Mahallesi Memur-Sen Toki Konutlarına ait kanalizasyon hattında uzun süredir devam eden arıza, ekiplerin müdahalesi ve başlatılan hat yenilemesi ile giderildi. Ekipler geceli gündüzlü çalışarak oluşan mağduriyeti kısa zamanda son erdirdi.

158 konutu etkileyen kanalizasyon arızasında hattın 42 metrelik kısmı tamamen yenilendi. Yaklaşık 6 metrelik derinlikte çalışan ekipler 400’lük boruyu değiştirerek, hattın tekrar hizmet vermesini sağladı.

Yapılan çalışmayı takdirle karşıladıklarını belirten Kavurma Mahallesi Muhtarı Melek Kına, çalışma alanında bulunan Kanalizasyon ve Atık Su Dairesi Başkanı Murat Aslan ile de görüşerek “bu yaşanan kanalizasyon arızası büyük sorun teşkil ediyordu. Bu çalışma ile sıkıntılar giderildi. Başta VASKİ Genel Müdürümüz olmak üzere emeği geçen tüm personellere mahallem ve Toki sakinleri adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.   

Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-