loader
Advert
Fırat'ın doğusuna yönelik harekâtta 109 PKK/YPG'li öldürüldü Fırat'ın doğusuna yönelik harekâtta 109 PKK/YPG'li öldürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik harekâtta, şu ana kadar 109 PKK/YPG'linin öldürüldüğünü açıkladı.

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik harekâtta, şu ana kadar 109 PKK/YPG'linin öldürüldüğünü açıkladı.

Erdoğan, "Barış Pınarı Harekâtı, Tel Abyad ve Resulayn bölgesinde devam ediyor. Harekât başladığı saatten şu ana kadar 109 terörist öldürüldü. Teslim olanlar ve yaralananlar da var. Terör örgütü yandaşları 'Türkiye sivilleri bombalıyor.' diye ayağa kalktılar. Bombayı atan sizsiniz. Sözde siyasi partiye sesleniyorum. Benim ordumu işgal gücü olarak gösteremezsin. Edepsizliğin daniskasıdır. İşgal varsa o sizin maharetinizdir. Siz bulunduğunuz yerlerde binaları tünellerle açmak suretiyle oralarda sorgulama hücreleri kuracak kadar alçaksınız. Türkiye'de bu tür yerleriniz kalmayınca Suriye'de tüneller açtınız. Oraları da yıkacağız." dedi. (İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-