loader
Van Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Yetiştiricilerin En Büyük Destekçisi Van Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Yetiştiricilerin En Büyük Destekçisi


Haber Merkezi

Van Büyükşehir Belediyesi, hayvan sayısının yoğun olduğu yerlerde modern hayvan içme suyu göletleri inşa ederken, ihtayacı karşılamayan göletleri de genişletiyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığın daha verimli hale getirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Bu kapsamda birçok mahalle ve mezrada verimin artmasına yönelik yapılan gölet, sıvat ve sulama kanalları ise çiftçilere büyük bir kolaylık oluşturuyor.

Gevaş ilçesine bağlı Abalı mahallesinde yapımına başlanan ve kısa süre içerisinde hizmete sunulan hayvan içme suyu göleti, bölgede hayvancılık yapan vatandaşlara da can suyu oldu. 22 bin metre küp depolama hacmine sahip göletten, çevrede bulunan 130 hanenin 1200 büyük baş, 5 bin küçük baş hayvanı faydalanıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalleye yapılan Gölet ile birlikte hayvancılığında 1 yılda geliştiğini Mahalle sakinleri ise Belediye ekiplerine teşekkür etti.

Öte yandan Tuşba ilçesi Ocaklı mahallesinde çiftcilerin ihtiyacını karşılamayan gölet, ekipler tarafından genişletilip, kanal kazısı da tamamlanarak hizmete sunuldu. Büyükşehir Belediyesinin hayvansal üretim ve çiftciliğin gelişmesi için kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalarının devam edeceği bildirildi.

 Kategori: VAN HABER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-