Van Haber, Van güncel haber, Van yerel haber, Van haberleri, Van son dakika haberleriABD'den Suudilere asker ve Patriot desteği
loader
ABD'den Suudilere asker ve Patriot desteği ABD'den Suudilere asker ve Patriot desteği

ABD geçtiğimiz haftalarda petrol tesisleri füze ve drone’lu saldırılarla vurulan Suudi rejimine bir Patriot füze bataryası ve karaya konuşlandırılan 4 adet radar sistemi gönderiyor.

Savunma Bakanlığı Pentagon’dan yapılan açıklamaya göre, ihtiyaç duyulması halinde ileriki süreçte iki Patriot bataryası ve THAAD füze savunma sistemi daha gönderilmek üzere hazır tutulacak. Pentagon, sevkiyatın 200 civarında askeri kapsayacağını da bildirdi.

Yetkililer, asker ve teçhizat gönderilmesini, Suudi Krallığı’nın İran’ın saldırılarına karşı kendisini korumasına destek olma çabaları kapsamında atılan ilk adımlar olarak tanımladı.

ABD şimdiye kadar Suudi petrol tesislerine yönelik saldırılardan Tahran’ın sorumlu olduğunu gösteren somut bir delil sunmuş değil ancak yetkililer seyir füzelerinin ve drone’ların İran sınırları içindeki bir noktadan ateşlendiği ve havalandığı konusunda ısrar ediyor. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-
Advert