loader
Gülaçar'dan mevsimlik işçilere müjde! Gülaçar'dan mevsimlik işçilere müjde!


Haber Merkezi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan 101 işçinin çalışma vizesi uzatıldı.
AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri GÜLAÇAR Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışan ve çalışma süresi bitmek üzere olan mevsimlik işçiler ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştiren Gülaçar, sosyal medya hesapları üzerinden mevsimlik işçilere müjdeyi verdi.
Türkiye'de 20 bin ila 25 bin arası mevsimlik işçi bulunmakta. Mevsimlik işçiler kadrolu işçiler gibi süresiz çalışmamakla beraber 696 sayılı KHK'dan önce yalnızca 5 ay 29 gün çalışabilirken KHK sonrası bu süre 9 ay 29 güne kadar çıkarılabiliyor. Öncelikle işçinin çalıştığı kurumun talebi ardından ise Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın onayı gerekiyor.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde sözleşmelerinin bitmesine kısa bir süre kala işçilerden gelen yoğun talepler üzerine Hazine ve Maliye Bakanı ile görüşen Gülaçar sosyal medya hesabından;
"Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde çalışan 101 işçi kardeşimizin çalışma vize süresi uzatıldı. Bakanımız Sayın Berat Albayrak 'a teşekkür ediyoruz. İşçi kardeşlerimize hayırlı olsun. İşçilerimizin sabırlı bekleyişleri,Sayın Rektörümüz Hamdullah ŞEVLİ'ye samimi gayretleri içinde ayrıca teşekkür ederim." dedi.

Kategori: Van Haber
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-