loader
Advert
Yasin Börü ve arkadaşlarının katili intihar girişiminde bulundu Yasin Börü ve arkadaşlarının katili intihar girişiminde bulundu

Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu olan Akkoyun’un ilaç alarak intihar etmek isteği belirtildi.

Geçtiğimiz Salı akşamı intihara kalkıştığı öğrenilen Akkoyun’u koğuş arkadaşlarının fark etmesi sonucu müdahale edilerek Bolu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ve midesinin yıkandığı belirtildi.

Çarşamba günü açık görüşe giden aileler aracılığı ile ailesine bilgi verildiği ve tekrar intihar etme teşebbüsünde bulunma ihtimali ile tek kişilik hücreye konulduğu belirtildi.

Duruşma salonunda provokatörlük yapmıştı

Akkoyun’lu, Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesine ilişkin Kasım 2016’da görülen duruşmada provokatörlük yapmış, mahkeme salonundan atılmıştı.

Akkoyun savunmasında, "Türk devletini de adaletini de tanımıyorum. Bağımsız yargılamayacağınız için mahkemenizi de tanımıyorum. Türk devleti, bizim eş genel başkanlarımızı tutukladı". ifadelerini kullanmıştı.

Mahkeme Başkanı da Akkoyun'a konuşmasının savunması ile sınırlı olması konusunda ihtarda bulunmuş ancak savunmasıyla ilgili olmayan konuşmasına devam etmesi üzerine salondan çıkartılmıştı. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-