loader
AB büyükelçileri görevden alınan belediye başkanlarıyla buluştu AB büyükelçileri görevden alınan belediye başkanlarıyla buluştu

Avrupa Birliği'ne üye ülkelerinin Türkiye Büyükelçileri, görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanan Diyarbakır, Van ve Mardin eski belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

AB Türkiye Delegasyonu resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanan Diyarbakır, Van ve Mardin eski belediye başkanlarıyla bir araya gelindiği belirtildi.

Yapılan paylaşımda, "AB Büyükelçileri bugün, Diyarbakır, Van ve Mardin'de geçici olarak görevden alınan ve yerlerine il valilerinin atandığı, demokratik yolla seçilmiş belediye başkanlarıyla bir araya geldi." ifadelerine yer verildi.

Toplantıda İsviçre ve Norveç temsilcilerinin de bulunduğu belirtildi.

İçişleri Bakanlığı kararıyala Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün görevden uzaklaştırılmış, yerlerine bu illerdeki valilerin kayyum olarak atanmıştı. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-