loader
Minibüsü ateşe veren PKK'liler kameralara takıldı Minibüsü ateşe veren PKK'liler kameralara takıldı

Diyarbakır'da bir minibüsü ateşe vererek örgüt lehine slogan atan PKK'liler, bölgeden uzaklaştıkları esnada cep telefonu kameralarına takıldılar.

Diyarbakır'da siyah giyimli PKK'li olduğu tahmin edilen bir grup, dün akşam saatlerinde merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi Dr. Sıdkı Göral Caddesi Mekke Camii önünde bir yolcu minibüsünü ateşe vermişti.

Polis karakoluna da yakın bir bölgede gerçekleşen saldırı anına ait görüntüler ortaya çıktı. Çevredeki vatandaşların cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntülerde PKK'li grubun, örgüt lehine slogan atarak ellerindeki molotofları minibüse attıkları görülüyor.

Korkulu anlar yaşayan çevredeki bazı çocuklu ailelerin hızla bölgeden uzaklaşmaya çalıştıkları görülürken, bazı kadınların da çığlıklar attığı duyuluyor.

Minibüsü ateşe veren PKK'lilerin daha sonra havai fişek patlattığı ancak havai fişeklerin evlere yakın patlaması nedeniyle büyük bir tehlikenin atlatıldığı görülüyor.

Görgü tanıkları, olayın ardından gruptan silahlı olduğu belirtilen 3 kişinin faklı bir güzergahtan olay yerinden kaçtığını belirtirken diğer saldırganların ise bölgeden uzaklaştıkları anların cep telofonu kamerasıyla kayda alındığını belirttiler.

Görüntülerde siyah giyimli PKK'lilerden birinin uzaklaştıkları esnada çevredeki bir kişi veya kişilere  eliyle sus işareti yaptığı da görülüyor. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-