loader
Siyonist işgalciler Filistinlilere saldırdı Siyonist işgalciler Filistinlilere saldırdı

​Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da yaptığı saldırılarda onlarca Filistinli yaralandı.

Kurban bayramının birinci gününde siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemelerini engellemeye çalışan Müslümanlardan onlarca kişi işgalci çetelerin attığı plastik kaplı mermilerle ve gaz bombalarıyla yaralandı.

Sözde Süleyman Heykeli'nin ilk yıkılışının yıl dönümüne tekabül ettiği iddiasıyla bugün yani Kurban bayramının birinci gününde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemek isteyen siyonist grupların baskınlarını engellemek için Mescid-i Aksa'da engel oluşturan kalabalıkları dağıtmak amacıyla işgal askerleri sabahın erken saatlerinden itibaren müdahalede bulundu.

İşgalci siyonistlerin baskın planlarına karşı Kudüs'te on binlerce Filistinli bugün bayram namazı için Mescid-i Aksa'ya toplandı ve işgalci siyonistlerin baskınlarını engellemeye çalıştı. İşgalci askerler de onların oluşturduğu kalabalığı dağıtmak için Mescid-i Aksa'ya toplanan Müslümanlara müdahale ettiler. Onlara coplarla, plastik mermilerle ve gaz bombalarıyla saldırdılar. Kıble Mescidi'nin önünde toplanmalarını engellemeye çalıştılar.

İşgal çeteleri Kıble Mescidi'nin önünü zincirlerle ve kilitlerle kapattı ve Aksa sahasının değişik yerlerine yayıldılar.

Ancak Müslümanların direnişleri vesilesiyle işgal çetelerinin yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine de izin vermediği belirtildi. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-