loader
Yunanistan, ABD, siyonist terör çetesi ve Güney Kıbrıs anlaştı Yunanistan, ABD, siyonist terör çetesi ve Güney Kıbrıs anlaştı

Yunanistan, ABD, siyonist terör çetesi ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin enerji bakanları, işbirliğinin daha da arttırılması kararı aldı.

Doğu Akdeniz'de yaşanan doğal kaynak arama krizinin yaşandığı dönemde bir araya gelen Yunanistan, Güney Kıbrıs, siyonist terör çetesi ve ABD enerji alanında işbirliğini artırma mesajı verdi.

Toplantının ardından açıklamada bulunan Yunanistan Enerji Bakanı Kostis Hacidakis, enerji, altyapı ve siber güvenlik konularında işbirliğini ilerletme kararı aldıklarını duyurdu.

Kıbrıs Enerji Bakanı Yiorgos Lakkotrypis ise toplantının ardından yaptığı açıklamada siyonist terör çetesi, Yunanistan ve ABD'nin Kıbrıs Rum hükümetine doğal kaynakları arama hakkı konusunda tam destek güvencesi verdiğini ifade etti.

Türkiye'nin daha önce bölgeye gönderdiği Yavuz gemisi, dün sondaj faaliyetlerine başlamıştı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yavuz sondaj gemisinin bin 710 metre sondaj derinliğine ulaştığını belirtmişti. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-