loader
Toplu Kurban Kesim Geleneğini Devam Ettireceğiz Toplu Kurban Kesim Geleneğini Devam Ettireceğiz

Sedat Karatay /Vanolay

Van Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı 12 yıldır yaptıkları toplu kurban kesimi organizasyonunu bayramın ilk günü tekrar yapacaklarını açıkladı.

Her sene Kurban bayramının ilk gününde yüzlerce üye ve gönüllünün katılımıyla yapılan toplu kurban kesimi bu yılda belirlenen alanda yapılacak.

Yapılacak organizasyon ile ilgili bilgi veren Van Umut Kervan başkanı Sabri Yıldırım; “Kurban bayramı için hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımızın bize vekâleten verdikleri kurban alım işlerine devam etmekteyiz. Her sene olduğu gibi bu yılda toplu bir şekilde kurban kesimini gerçekleştireceğiz. Yüzlerce üye ve gönüllü kardeşlerimizin de yardımıyla kurbanları bayramın ilk günü kesip aynı gün içerisinde daha önceden tespit etmiş olduğumuz muhtaç ailelerimize dağıtıyoruz. Kurbanların tamamını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya özen gösteriyoruz. Bayrama 4 gün kalmasına rağmen 15 büyükbaş ve 20 tanede küçükbaş kurban topladık.” İfadelerini kullandı.

Yıldırım son olarak; “Toplu kurban kesme geleneğimizi bu yıl tekrar devam ettireceğiz. Toplu kesilen kurbanlarda bereketin olduğunu unutmamız lazım. Kesilen kurbanları en güzel şekilde paketleyip yoksullara ulaştırma duygusunu herkesin yaşamasını tavsiye ediyoruz. Tüm hayırseverlerimizin bizimle birlikte kurbanlarını toplu kesmelerini istiyoruz. Gelsinler bu geleneği birlikte devam ettirelim. Yoksullarımıza birlikte sahip çıkalım.” Dedi. 

Kategori: Van Haber
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-