loader
Rektör Şevli 15 Temmuz Şehidinin Çocuklarıyla Bir Araya Geldi Rektör Şevli 15 Temmuz Şehidinin Çocuklarıyla Bir Araya Geldi


Haber Merkezi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi  (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli  15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşen Burhan Öner'in çocukları Kader ve Abdulkadir Öner’i makamına kabul etti.
İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında kendisini tanklara siper ederek şehit düşen Burhan Öner’in çocukları Kader ve Abdulkadir  Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’yi makamında ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör  Şevli, “Van olarak 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminde 2 şehidimiz var. Biri Ankara’da Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın bombalanması sonucu şehit düşen Ercişli Halil Hamuryen, diğeri de gövdesini tanklara siper ederek şehit düşen Gürpınarlı  Burhan Öner. 2016 yılında şehidimiz Halil Hamuryen’in unutulmaması için ismi üniversitemizin yeni yapılan yemekhanesine verilmişti. Diğer şehidimiz Burhan Öner’in ismi ise Valiliğimiz tarafından Gürpınar’da yaptırılan liseye verildi. Eğer biz bugün bu ülkede özgürce yaşabiliyorsak bu şehitlerimiz sayesindedir. 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hain darbe girişimini durdurarak tüm dünyaya demokrasi dersi verdi halkımız. Ben başta bu güzel çocuklarımızın babası Burhan Öner olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ve bir kez daha şehitlerimize canlarını vererek bu vatanı kurtardıkları için minnet duyduğumuzu dile getirmek istiyorum. Şehidimizin çocukları da artık bize emanettir, artık onlar bizim çocuklarımızdır. Her zaman onların yanında olacağız” dedi.
 Konuşmanın ardından Rektör Şevli şehidin çocuklarına içinde çeşitli hediyeler olan çantalar verdi. Şevli, şehit çocukları ile yemek yedikten sonra onlarla beraber 15 Temmuz Konferansı'na katıldı.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-