loader
Hamas üyesi Selim Ahmed Maruf Yemen'de katledildi Hamas üyesi Selim Ahmed Maruf Yemen'de katledildi

Hamas, 13 Temmuz Cumartesi günü yaptığı açıklamada, mensuplarından 36 yaşındaki Selim Ahmed Maruf'un Yemen'in Me'reb vilayetindeki askeri geçit noktalarından birinde haksızlıkla şehid edildiğini duyurdu.

Hamas yaptığı açıklamada öldürülen Selim Ahmed Maruf'un 15 yıldan beri Yemen'de ikamet ettiğini dile getirerek, Yemen güvenliğine olayı soruşturması ve cinayetten sorumlu olanların en kısa süre içinde adalete sevk edilmeleri çağrısında bulundu.

Filistinli Selim Ahmed Maruf'un ailesi de Yemen hükümetine seslenerek cinayete kurban giden ve Cuma sabahı cesedi bulunan oğullarının ölümünün araştırılmasını ve katillerin cezalandırılmasını istedi.

Aile, yayınladığı bildiride Selim Ahmed Maruf'un 15 yıldır Yemen'de yaşadığını ve hiçbir kimse veya grupla arasında herhangi bir husumet olmadığını söyledi.

Oğullarından iki gün haber alamadıklarını kaydeden aile, daha sonra öldürüldüğünü ve cesedinin Me'reb Hastanesi morgunda olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Filistinli ve Yemenli yetkililere seslenen aile, oğullarının naaşının, eşinin ve çocuklarının en kısa sürede Gazze'ye ulaştırılmalarının sağlanmasını istedi.

Hamas, Yemen'de şehid edilen mensubu için Gazze'nin Han Yunus şehrinde, El-Beled mıntıkasında, Maruf ailesinin, Halime Camii karşısında bulunan misafir ağırlama divanlarında bir taziye evi kurulduğunu ve taziyelerin üç gün süreyle devam edeceğini duyurdu. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-