loader
Advert
Vali Bilmez Parti Başkanları İle Toplantı Gerçekleştirdi  Vali Bilmez Parti Başkanları İle Toplantı Gerçekleştirdi

Haber Merkezi
Vali Mehmet Emin Bilmez, Van'da temsilciliği bulunan parti başkanları ile Valilik Hüsrev Paşa toplantı salonunda bir araya geldi.
Toplantıda konuşan Vali Bilmez, il de temsilcileri bulunan parti başkanları ile birlikte kentin sorunlarını tartışarak bu sorunlara çözüm getirmenin önemini vurguladı. Bu sayede de toplumun kutuplaşmasının engelleneceğini ve gençlere örnek olunacağını dile getirdi.
Vali Bilmez, “Hep birlikte birlik olup ilimizi geliştirmeliyiz. İlimizin insanlarını birbirine kaynaştıralım. Bize düşen birbirimize saygı göstermek, hoşgörüyü yaymaktır” dedi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününün yaklaştığını da dile getiren Vali Bilmez, hain darbe girişiminin toplumun belli bir kesimine değil toplumun geneline yapılan bir kalkışma olduğunu söyledi.
Vali Bilmez, “Hain kalkışma aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirildi. Milletimizin kimi sokaklara indi, kimi dua etti, kimi tankların durmasını sağladı yani toplumun bütün kesimi Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak büyük bir destansı zafere imza attı. Bunları unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Gençlerimize çocuklarımıza bugünün önemini tam anlamıyla anlatmalıyız. Bu anlamda da bizlere çok büyük görev düşüyor” dedi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde kentte birçok etkinliğin yapılacağını hatırlatan Vali Bilmez, “15 Temmuz akşamı nasıl her kesimden vatandaşımız sokaklara çıktıysa bugünde de toplumumuzun her kesiminden vatandaşımızın bu anlamlı güne katılması gerektiğine inanıyorum. 15 Temmuz günü belli bir grubun etkinliği değil milletin etkinliği olsun o zaman tam anlam kazanır ve temsil edilir. Burada olan olmayan bütün parti başkanlarımızdan bu konuda hassas davranmasını istiyoruz. Bu toplantımız ilk oldu. İnşallah bundan sonra da bu toplantıların devamını getireceğiz. Toplantıya katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi. 
Toplantı karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

Kategori: Van Haber
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-