loader
Advert
Van’da “Yazımda Kardeşlik Var” Projesi Van’da “Yazımda Kardeşlik Var” Projesi


 
Haber Merkezi
“Yazımda Kardeşlik Var” yaz okulu projesi kapsamında öğrencilerle buluşmak ve “Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu Bilgilendirme Toplantısı” için ilimize gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat; İl Müftümüz Ömer Keskin, Van Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Fudayl Erkoç, İl Müftü Yardımcısı Sebahattin Kesti ve İpekyolu İlçe Müftüsü aynı zamanda Van İl Müftü Yardımcısı Vekili Sacit Emiri tarafından Van Ferit Melen Havaalanında karşılandılar.
“Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında Van Abdulhakim Arvasi Eğitim Merkezinde misafir edilen kız öğrenciler ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kampüsünde bulunan Türkiye Diyanet Vakfı Yurdundaki erkek öğrencilerle bir araya gelen Albayrak ve Polat öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının kardeşliğe verdiği önem hakkında bilgilendirici konuşmalar yaptılar.
Programdan sonra Vali beyi makamında ziyaret ederek, ardından emekli müftü Nimetullah Arvas’ın da hazır bulunduğu İl Müftülüğü makamını ziyaret ettiler. İl Müftümüz Keskin’e yeni görevinde hayırlı, bereketli ve başarılı çalışmalar dilediler. Proje hakkında yapılan sohbetten sonra memnuniyetlerini bildirerek iyi temennilerle ayrıldılar.

 

Kategori: VAN ASAYİŞ HABERLERİ
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-