loader
Advert
Çavuşoğlu: S-400 bitmiş bir anlaşma Çavuşoğlu: S-400 bitmiş bir anlaşma

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "S-400 bitmiş bir anlaşma, süreç devam edecek." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ile görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu bugün gerçekleşen ilk S-400 teslimatına ilişkin açıklama yaptı.

Çavuşoğlu, "S-400 ile ilgili söylüyoruz. Bitmiş bir anlaşma, süreç devam ediyor. Biz bu işleri koordine ediyoruz. Uçak izni, personel izni süreçleri de devam ediyor. MSB de gerekli açıklamayı yaptı. Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek."

"Bize karşı bir adım atılırsa cevap veririz"

Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin de konuşan ​Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Avrupa Birliği'nin saçma sapan dayanışma anlayışıyla yanlışların arkasında durmaması gerekiyor. Kendileri de biliyor, beklentilerimiz son derece net, Kıbrıs Türk halkının hakları garanti altına alınsın. Bize yönelik atacağı adamların herhangi bir faydası olmaz ters teper, ilave adımlar atarız. Sırf dayanışma adına bize yönelik bir adım olursa biz bunun karşılığını da veririz ama Kıbrıs'taki faaliyetlerimizi daha da artırırız bu konuda tereddüt etmeyiz. Türkiye'nin ve KKTC'nin haklarını korumak için ne gerekiyorsa yaparız. Bizim teklifimiz son derece açık, adanın etrafındaki kaynaklarda Kıbrıs Türklerinin hakkı var ve bu hak garanti altına alınmalıdır. Zaten bizim kıta sahanlığımıza yaptığımız çalışmalara kimsenin karışmaya hakkı yoktur." (İLKH

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-