loader
Erdoğan: Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır Erdoğan: Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır

AK Parti genel merkezinde gerçekleştirilen grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen grup toplantısında konuştu.

S-400 savunma sistemlerine ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bakınız Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik. İnşallah önümüzdeki ayda bu sistemin ülkemize teslimi yapılacaktır." dedi.

Bu sistemin taarruz değil savunma sistemi olduğunu ifade eden Erdoğan, "Böyle bir sistemi Amerika'dan istedik mi, istedik. Verdin mi, vermedin. Dedin ki, 'kongre müsaade etmedi'. Müsaade etmediyse başımızın çaresine bakacağız. S-400 gayet uygun fiyatlarla ve üstelik ortak üretime de geçebilme imkanlarını, sözünü almak suretiyle sözleşmemizi imzaladık." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-