loader
İsmail Heniye’nin Şam ziyareti konusunda anlaşma sağlandı İsmail Heniye’nin Şam ziyareti konusunda anlaşma sağlandı

2011’de Suriye’den ayrılan Hamas'ın, Şam’a döneceği öne sürüldü. Hamas lideri Heniye’nin Şam'ı ziyaret edeceği belirtildi.

2011’de Suriye’den ayrılan Hamas'ın, İran’ın arabuluculuğuyla Şam’a yeniden döneceği öne sürüldü. Hamas lideri İsmail Heniye’nin Şam ziyareti konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi.

Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesinin haberine göre görüşmeler, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın Beşşar Esed nezdinde yaptıkları doğrudan temaslar sonucu gerçekleşti.

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye’nin gelecekte Şam’ı ziyaret etmesi konusunda mutabakata varıldı. Bazı Hamas liderlerinin Tahran’da yaptıkları görüşmelerden sonra İran, Hamas’ın Suriye konusundaki tutumunu tamamen gözden geçirdiğini, Direniş Ekseni’ninde ABD'nin bölgedeki komplolarına karşı birlik olmaya ihtiyaç olduğunu açıkladı. 

Hamas’ın üst düzey liderlerinden İsmail Rıdvan, konuyla ilgili olarak “Hamas, Suriye’nin Filistin’i destekleyen hayati rolünü yeniden kazanması konusunda ısrarcıdır. Suriye her zaman Filistin’in destekçisi ve işgalcilere karşı direniş için bir kucak olmuştur.” dedi. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-