loader
Filistin direniş grupları: Halkımızın hakları pazarlık konusu değildir Filistin direniş grupları: Halkımızın hakları pazarlık konusu değildir

Filistin direniş grupları, Yüzyılın Anlaşması'nın bir aşaması olarak planlanan Bahreyn Ekonomik Çalıştayı'na resmi olarak yapılan daveti kesin olarak reddettiklerini bildirdiler.

Filistin direniş grupları, Yüzyılın Anlaşması'nın bir aşaması olarak planlanan Bahreyn Ekonomik Çalıştayı'nı ele almak üzere bir toplantı düzenledi.

Toplantı sonrası yapılan ortak açıklamada, "Filistin davası tamamen siyasidir. Ulusal haklar da pazarlık kabul etmez ve satılamaz. Ekonomik planlar ve hayali vaatler Yüzyılın Anlaşması'nın Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan kirli yüzünü örtemez." denildi.

Siyonist işgalle ilişkileri normalleştirmenin her şeklinin reddedildiği açıklamada, "Normalleştirme davaya ihanet ve Filistinli halkımızın fedakârlıklarına nankörce bir darbedir." ifadeleri kullanıldı.

Filistin direniş grupları ayrıca, "başta kardeş Bahreyn halkı olmak üzere tüm Arap ve İslam halklarını, işgalle ilişkileri normalleştirme çabalarını boşa çıkarmaya, onlardan uzak olmaya ve Filistin halkının kararlı ve ilkeli duruşunu desteklemeye" davet ettiler.

Bu arada Filistin halkının özgürlük, yurda dönüş ve onurlu hayat hedeflerini gerçekleştirmek için Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin de devam edeceği dile getirildi.

Açıklamada işgal rejimiyle güvenlik işbirliğine son verilmesi konusunda ulusal ittifaka uyulması, Oslo İlkeler Anlaşması'nın yükünün atılması ve Yüzyılın Anlaşması oyununa karşı direniş seçeneğine destek verilmesi çağrısında bulunuldu. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-