loader
Topraklarımızda bir çocuk veya kadın kaldığı sürece Filistin var olacaktır Topraklarımızda bir çocuk veya kadın kaldığı sürece Filistin var olacaktır

Hamas Siyasi Birim üyelerinden Halil El-Hayye, "Bu davayı tasfiye etmeye çalışanların tümüne diyoruz ki bu toprak üzerinde bir çocuk veya kadın kaldığı sürece Filistin var olacaktır." dedi.

Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) Siyasi Birim üyelerinden Halil El-Hayye, Nekbe'nin 71. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen milyonluk Büyük Dönüş Yürüyüşü'nde yaptığı açıklamada, "Bu davayı tasfiye etmeye çalışanların tümüne diyoruz ki bu toprak üzerinde bir çocuk veya bir kadın kaldığı sürece Filistin var olacaktır." dedi.

Hayye, "Direniş seçeneği isabetliliğini, uzlaşmacılık ve normalleştirme de başarısızlığını ispat etmiştir. Filistin halkının kimliğinin silinmesine dair tüm söylemler ve Filistin davasını unutturmayı amaçlayan planlar başarısız olmuştur." ifadelerini kullandı.

Hayye açıklamasında yurda dönüş seçeneğinin de güçlü bir şekilde korunduğunu belirterek Filistinlilerin vatanlarına ve topraklarına dönecekleri günün mutlaka geleceğini ifade etti. Hayye, ablukanın kalkması ve Filistinli mültecilerin yaşadıkları ülkelere yerleştirilmesi planının tutmaması için bu davaya destek verilmesini de istedi. (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-