loader
Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu  “Ebeler Haftası’nı ” Kutladı Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu “Ebeler Haftası’nı ” Kutladı


Haber Merkezi
Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu  “Ebeler Haftası” ile ilgili açıklamada bulundu. Sünnetçioğlu,  “Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde ebeler, yurdun en ücra köşelerinde, mesai mefhumu gözetmeksizin, insanüstü gayretle, şikayet etmeden, sadece görev bilinciyle çalışımaktalar. Sağlık mensubu olarak, görevlerini layıkıyla yapmaktadırlar.”dedi.
Ebelerin sağlık çalışanlarından ziyade bir anne şefkati ile hareket ettiğini kaydeden Sünnetçioğlu, “Doğum öncesi ve sonrası dönemde anneye ve bebeklere bakım hizmetleri veren ebeler, sağlık alanında ilimizin her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görev ifa etmektedirler. Her türlü zorlu koşulda mesleklerini icra ederlerken mesleklerinin kendilerine yüklediği disiplin ve sorumluluk bilinci içinde hareket eden ebelerimiz, bir sağlık çalışanından ziyade bir anne olarak hareket etmektedirler. Ebelerimiz sadece doğum öncesi ve sonrası hizmet vermekle kalmayıp Ana-Çocuk Sağlığı alanında verdikleri hizmetlerle de hem halkımızın hem de sağlık camiasının takdirlerini kazanmışlardır.” şeklinde konuştu.
VAN’DA 687 EBE MEVCUT
Doç.Dr. Sünnnetçioğlu, İl Sağlık Müdürlüğü,Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, gerek Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığımız  olmak üzere Ebe istihdamı için ellimizden gelen gayreti göstermekteyiz, “Zira ebe sayısının yetersizliği arkadaşlarımızın daha fazla sorumluluk yüklenmelerine yol açmaktadır.  Şu an Van ilimiz bölgeye hitap etmekte  ilimizde 687 ebemiz mevcut bulunmaktadır. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımıza  bağlı Aile Sağlık Merkezlerimizin sayısıda  artmasıyla beraber  ve yeterli personel görevlendirilmesi durumunda, anne ve bebek ölüm oranlarında da büyük bir azalma gerçekleşmiştir. Ebeler, özellikle 1. basamak sağlık kuruluşlarında yıllarca onurlu hizmetlerini sürdürdükten sonra şimdi de aile hekimliği gibi bir sistemde de vazgeçilmez bir unsur olarak görev yapmaktadır. Onlar sürekli her şeyin maddi karşılık beklemeden neler yapılabileceğinin örneklerini vermektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle ebelerimizin haftasını kutlarım." açıklamalarında bulundu. 

 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-