loader
Advert
Seçim sürecinin tek yetkilisi olarak YSK belirlenmiştir Seçim sürecinin tek yetkilisi olarak YSK belirlenmiştir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yetkililerinin açıklamalarına yanıt verdi.

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Gül, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ve Genel Başkan Yardımcılarının haksız ve yersiz ithamları karşısında aşağıdaki açıklamayı yapmak zarureti hasıl olmuştur." Daha önce defalarca ifade ettiğimiz üzere, Anayasa'nın amir hükmü ve seçim
kanunları tüm seçim sürecinin tek yetkilisi olarak Yüksek Seçim Kurulu'nu (YSK) belirlemiştir. Buna göre, seçim günü yapılan tüm işlemler gibi, seçim sonrasında yapılan itirazları değerlendirme ve kesin karara bağlama yetkisi de YSK'dadır." dedi.

"Seçim sonuçlarına itiraz her siyasi partiye tanınan bir haktır." Diyen Bakan Gül, daha sonra şu ifadeleri kullandı:

"Tüm partiler her türlü itiraz ve şikayet hakkını anayasal güvence altında kullanmakta olup, hak arama mercii de YSK'dır. Ayrıca yapılan itirazlar YSK'nın tüm toplantılarında siyasi partilerin temsilcileri ile birlikte değerlendirilmekte ve karara bağlanmaktadır. Bu kadar şeffaf olan bir süreçte CHP Genel Başkanı ve Parti sözcülerinin şahsımı hedef alan ithamlarını akıl, insaf ve izanla izah etmek mümkün değildir."  

CHP'nin sorumsuz davranışının millete hiçbir faydasının olmadığını vurgulayan Bakan Gül, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun ve Parti sözcülerinin kamuoyu algısını manipüle etmeye yönelik beyanları demokrasimize ve kurumlarımıza karşı kabul edilemez ithamlardır. Bu sorumsuz davranışın ülkeye ve millete hiçbir faydası yoktur. Sonuç olarak milletimizin iradesi ne ise o gerçekleşecektir. Hepimize düşen bu sonucu beklemek ve çıkacak karara saygı duymaktır." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-