loader
‘14 Mart Tıp Bayramı’ Mesajları ‘14 Mart Tıp Bayramı’ Mesajları

 
Haber Merkezi
İpekyolu Belediye Kaymakamı ve Belediye Başkanı cemil Öztürk 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Van İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Cemil Öztürk, sağlık çalışanlarının din, dil, ırk ayırt etmeden herkesin sağlık sorunlarını çözmeye çalışan bir meslek grubu olduğunu belirtti.
Cemil Öztürk, “İnsana ve insan hayatına doğrudan etki eden bir mesleği icra eden sağlık çalışanları, din, dil, ırk ayırt etmeden herkesin sağlık sorunlarını çözmeye çalışan özverili bir meslek grubudur. Üstlendikleri bu büyük sorumluluğun farkında olan hekimlerimizin ve sağlık personelimizin kendilerine emanet ettiğimiz sağlığımızı korumak için gece gündüz demeden fedakârca yaptıkları çalışmalar her türlü takdire şayandır.” dedi.
Öztürk, “Bu bilinç ve minnet duygularıyla, başta ilçemiz ve ilimiz olmak üzere, yurdumuzun her köşesinde, şartlar, mekân ve zaman her ne olursa olsun bu kutsal mesleğe gönül veren sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.  
BAŞKAN ÖZGÖKÇE’NİN, ‘14 MART TIP BAYRAMI’ MESAJI

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Van Tuşba İlçesi Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, yayınladığı mesajda ‘Her şeyden önce insan ve insan sağlığı’ anlayışının benimsendiği günümüzde, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının büyük önem taşıdığını ifade etti.
Sağlıklı bir hayatın insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu belirten Başkan Özgökçe, “Son 17 yıldır başta sağlık olmak üzere tüm alanlarda İnsan odaklı hizmet verilmeye başlanmış, bunun neticesinde de sağlık hizmetleri vatandaşımızın ayağına kadar getirilmiştir. Sağlık alanına ayrılan bütçeler arttırılmış, aile hekimliği uygulaması geçilmiş ve sağlık hizmetlerinin kalitesi yükseltilmiştir. Van’da 15-16 yıl öncesine kadar Cumhuriyet tarihinden kalma, gerek fiziki açıdan gerekse personel anlamında yetersiz bir hastanede sağlık hizmeti verilirken, AK Parti Hükümeti ile birlikte bölgenin en yeni, en donanımlı hastanesi unvanını elinde bulunduran Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nin yanı sıra Türkiye’nin ilk akılı hastanesi de yine ilimizde açılmıştır.” dedi.
Öte yandan Ankara’da hasta kabulüne başlayan ve resmen 14 Mart Tıp Bayramı'nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak Avrupa'nın en büyük, dünyanın ise tek seferde inşa edilen üçüncü büyük hastanesi olan Ankara Şehir Hastanesi'nde, ilk organ nakli gerçekleştirildi. 17 yılda sağlık alanında nereden nereye dedirtecek çok önemli hizmetler hayata geçirildiğini belirten Özgökçe, “Bu imkanlar ve güzel tesislerin içerisinde gönül vererek hizmet eden sağlık çalışanlarına yönelik sebebi ve gerekçesi her ne olursa olsun gerçekleştirilen istenmeyen ve kabul edilemez şiddet olaylarını kınıyor, insanların hayatlarını kurtarmak için bu kadar büyük fedakarlıklarla gece gündüz demeden gayret gösteren sağlık çalışanlarına böyle bir davranışın sergilenmesinin kesinlikle yanlış ve asla olmaması ve düşünülmemesi gereken bir olay olduğunu belirtti. Şiddetin asla bir hak arama metodu olmadığının da artık bu tür çağdışı kaba kuvvete dayalı davranış ve hareketlerin son bulmasını temenni ediyorum. Bugün Tıp ve Eczacılık Fakültesi öğrencilerimizi İşaret Dili Kursumuzda görünce geleceğin Hekimleri ve Eczacıları kendilerini hem maddi hem de manevi ve tam donanımlı olarak yetiştiriyor olmaları bizleri gelecek anlamda ümit var kılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Özgökçe son olarak, “Bu duygu ve düşüncelerle, insan hayatını ve sağlığını her şeyin üstünde tutan, tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışmalarını sürdüren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik eder, selam ve saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.
SÜNNETÇİOĞLU’NDAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu 14 Mart Tıp bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, 14 Mart Tıp bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, “Bugün 14 Mart, sağlık camiamızın gurur günü ve bayramı, Hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.
Sünnetçioğlu, “Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz demeden insanımıza hizmet ediyoruz. Ülkemizi sağlıkta gelişmiş ülkeler seviyesine getiren dönüşüm de en önemli unsuru sağlık çalışanlarımız ve onların kutsal emekleridir. Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının hedefi ülkemizi sağlık alanında daha ileri bir seviyeye taşımak, insanımıza hak ettiği sağlık hizmetini en etkin, en ileri ve en hızlı şekilde sunmaktır. Bu vazifeyi hakkıyla yerine getiren değerli hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı ve takdirlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.
Sünnetçioğlu, “Bugün ülkemizin sağlık alanında yakaladığı gelişme ve uluslararası başarılar gurur vericidir. Altyapıda ve hizmette önemli gelişme kaydedilmiştir. Başta Cumhurbaşkanımız ve sağlık bakanlığımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hiç şüphesiz ki elde edilen başarıda, hekim ve sağlık çalışanlarımızın çok önemli katkısı vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.  

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-