loader
VASKİ’de Elektronik İhale Dönemi Başladı VASKİ’de Elektronik İhale Dönemi Başladı

 

Haber Merkezi

VASKİ kurumun da büyük tasarruf sağlaması hedeflemek amacıyla elektronik ihale dönemine geçti.

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) elektronik ihale dönemine geçerek daha şeffaf, verimli ve kaynakların daha etkin kullanımı için yapılacak elektronik ihaleler ile kurumun da büyük tasarruf sağlaması hedeflenilerek bir yeniliğe daha imza attı.

İhalelerin bilgisayar ortamında elektronik sistemle gerçekleştirilmesi süreci hızla tamamlandı. VASKİ ilk elektronik ihalesini gerçekleştirerek, Türkiye’de elektronik ihale sistemini yapan sayılı kurumlar arasında yerini aldı.

VASKİ, kısa zamanda altyapısını oluşturarak elektronik ihale sistemine geçmeyi başararak, yapılan ilk elektronik ihaleye VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çayırlı başkanlık yaptı. Bir komisyon eşliğinde ekran üzerinden elektronik sistemle ihale yapılarak, ihaleye katılan 4 firmanın verdikleri teklifler ekrandan takip edildi.

Kurumun ihtiyacı olan Motor, Pompa, Kolon borusu ve yassı Kablo alım ihalesi ilk defa elektronik ortamda gerçekleştirildi. İhale sonucu teklifler üzerinde yapılacak incelemelerden sonra ilan edilecek. Elektronik ihale sistemi 2018 yılının Haziran ayında ki resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girince kurumlar 2019 yılının ilk ayından itibaren uygulamaya geçmeye başladı. Bu düzenleme ile yapılacak ihalelerin kısmen veya tamamen Elektronik Kamu Alımları Platformu üzerinden gerçekleştirilmesine yönelik önemli düzenlemeler yapıldı.  

 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-