loader
Van’da PKK operasyonu: 27 gözaltı Van’da PKK operasyonu: 27 gözaltı

Haber Merkezi

Van’da PKK yönelik yapılan eş zamanlı yapılan operasyonda eylem hazırlığında oldukları tespit edilen şüphelilere yönelik operasyonda 27 şüpheli gözaltına alındı.

Van’da PKK yönelik yapılan eş zamanlı yapılan operasyonda eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 31 şüpheliye yönelik operasyonda 27 şüpheli gözaltına alınırken, çok sayıda dijital ve materyal ele geçirildi.

VAn İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, “13 Şubat 2019 günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, terörist başı Abdullah Öcalan'ın 15 Şubat 1999 tarihinde yakalanmasının yıldönümü bahane ederek İlimizde mahalle ve sokak eylemlerine yönelik olarak taş, molotof, havai fişek ve EYP kullanmak suretiyle eylem hazırlığında oldukları tespit edilen (31) şüpheliye yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda; (27) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında, Gözaltına alınan şüphelilerin ikamet, işyeri ve üst aramalarında; 1 Adet Kurusıkı Tabanca, Havai Fişek, çok sayıda dijital materyaller ve örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.  

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-