loader
Mimarlık Tasarım Fakültesi 2018-2019 öğretim Yılı Sergisi Açıldı Mimarlık Tasarım Fakültesi 2018-2019 öğretim Yılı Sergisi Açıldı

Haber Merkezi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) Mimarlık Tasarım Fakültesi 2018-2019 öğretim yılı dönemi Final çalışmaları sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Şehit Polis Halil Hamuryen Yemekhanesinde açılan sergide konuşan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal öğrencilerin yılsonu için hazırladıkları projeleri çok beğendiğini ifade ederek, "Bu projeler fakültemizde verilen eğitimin de bir göstergesidir. Mimarlık fakültemiz üniversitemizin en önemli fakültelerinden biridir. Mimarlık ve Tasarım fakültemiz yeni olmasına karşın kaliteli akademisyenleri ile yetiştirdikleri öğrencileri  ne kadar iyi eğittiklerini bu sergi ile göstermiş oldular. Fakültemizin tüm akademik ve idari personelini bu emeklerinden dolayı kutluyorum." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilerin finaller için hazırlamış oldukları eserleri tek tek inceleyen Rektör Battal öğrencilerle bir süre sohbet etti. Açılışa Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Demirel, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Onur Şatır, Doç. Dr. Serkan Kemeç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.  

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-