loader
Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Oyunu İle Çevre Eğitimi Veriyor Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Oyunu İle Çevre Eğitimi Veriyor

 

Haber Merkezi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından okullarda düzenlenen tiyatro gösterileriyle öğrencilere çevre, eğitim ve geri dönüşüm konuları mizahi bir dille anlatılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Van ve ilçelerinde bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerini eğitsel ve geleneksel Türk tiyatrosu ile buluşturuyor.

Her gün ayrı bir okula giden tiyatro gurubu burada öğrencilere çevre kirliliği, atıklar ve geri dönüşüm konularında mizahi bir dille sahne şovu gerçekleştiriyor.

Öğrencilerin büyük bir beğeniyle izlediği Hacivat-Karagöz, İbiş ile Memiş, Keloğlan ve Nasrettin Hoca gösterilerini izleyen öğrenciler hem eğleniyor hem de çevre konusunda yeni konular öğrenip bilinçleniyor.

Tiyatro gurubunun okulda olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen öğrenciler oyunları kahkahalarla izlediklerini belirterek Büyükşehir Belediyesine organizasyonundan dolayı teşekkür etti.  

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-