loader
‘Proje Yazma Kapasitesini Artırma Projesi’ Sertifikaları Törenle Sahiplerine Verildi ‘Proje Yazma Kapasitesini Artırma Projesi’ Sertifikaları Törenle Sahiplerine Verildi


Haber Merkezi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2018 yılı "Teknik Destek Programı" kapsamında desteklenen ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Teknokent tarafından uygulanan "Proje Yazma Kapasitesini Artırma Projesi" katılım belgeleri düzenlenen törenle verildi.
Etkinlikte konuşan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Türkiye’de proje kültürünün yeterince yaygınlaşmamış ve toplum olarak proje yazma becerisinin yeterince gelişmemiş olduğunu belirterek, "Proje deyince hep başkalarının yardımına ihtiyaç duyarız oysa proje hazırlamak, yapmak ve yazmak zor değildir. Bu eğitimler neticesinde üniversitemizin öğrencileri ve akademisyenleri proje yazma konusunda yetkin bir hale gelerek ileriki dönemlerde üniversitemizin proje hazırlamasında büyük bir katkı sunacaktır. Eğitimler konusunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Fon kaynaklarına yönelik proje yazma ve yürütme, kapasitenin geliştirilmesi bu kapsamda kurum ve kuruluşların amaçları doğrultusunda etkin ve verimli projelerin yürütebilmesi amacı ile gerçekleştirilen eğitimler 15 Aralık 2018 tarihinde 5 kişilik gruplar halinde 20 gün boyunca verildi. Eğitimlere YYÜ öğrencileri, akademisyenler, kurumların proje sorumlularının oluşturduğu toplam 92 kişi katıldı.
DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, YYÜ Teknokent A.Ş Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Nejat Görentaş, akademisyenler ve öğrencilerin de katıldığı tören sertifikaların katılımcılara takdim edilmesi ile sona erdi. 

 

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-