loader
HÜDA PAR Van İl Başkanlığı: Meclisin Tavrı Sokağa Yansıyor HÜDA PAR Van İl Başkanlığı: Meclisin Tavrı Sokağa Yansıyor

Haber Merkezi
HÜDA PAR Van İl Başkan Yardımcısı Faruk Tasan ve il yönetimi Urartu sokağında ki esnafları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan TASAN; esnafın sorunlarla boğuşmaktan bitap düştüğünü belirtti. Yetkililerin esnaf ve halkın sorunlarıyla alakadar olmadıklarını aktaran TASAN ‘’felaket tellallığı yapmıyoruz ama görünen köy kılavuz istemez. Esnafın hali iç açıcı değil. Yetkili ve ilgili kişi/kurumlar bugün esnafın yanında durmayacaklarsa ne zaman duracaklar. Halkın özellikle dile getirdiği başka bir husus ise siyasetçilerin en çok dikkat etmesi gerekirken en çok göz ardı ettiği meclis tartışmalarıdır. Meclise giden her bir vekil, orda vekâletini aldığı halkın temcisi görevini yürütmeli. Ama ne yazık ki meclis tartışmaları ve ahlak sınırlarını zorlayan cümleler haliyle sokağa yansımaktadır. Eğer meclis bir olursa halk bir olur, meclis tefrikaya düşerse halk tefrikaya düşer. ’’ Dedi.
‘’’HALK FIRSATÇILARIN VE SOYGUNCULARIN İNSAFINA TERK EDİLMEMELİ’’
Ekonomik krizin en önemli ayaklarından biride fırsatçılık olduğunu belirten TASAN ‘’fırsatçılar halkın belini bükmüş durumda. Her bir fırsatçı bir soyguncudur. Stok anlayışı ne insani ne de islamidir. Birçok esnaf fabrikalardan şikâyetçidir. Fabrikalar, ürün çıkışlarını yüksek zamlarla engellemektedir. Ürünlere fahiş fiyatlar konularak, esnafları mal alım konusunda çaydıran fabrikalar denetlenmeli. Devlet, alternatif üretim tesisleri kurarak, halkı soyguncuların ve fırsatçıların vicdanına ve insafına terk etmemeli.’’ Dedi.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-