loader
Advert
Engelsiz Kafe’de engelsiz tiyatro Engelsiz Kafe’de engelsiz tiyatro


Haber Merkezi

Van İpekyolu Belediyesi’nin hizmet binasında bulunan tamamı özel gereksinimli bireyler tarafından hizmet verilen Engelsiz Kafe’de bir farkındalık oluşturularak tiyatro gösterimi başlatıldı.

Engelsiz Kafe’nin özel gereksinimli çalışanları ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi tiyatro topluluğu öğrencilerinin ortak hazırlayıp, düzenlediği ‘ENGELSİZ TİYATRO’ gösterimi eğlenceli bir gala ile start aldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Karahan, İpekyolu Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Zekeriya Çelik ile Engelsiz Kafe misafirleri katıldı.

Pandomimle başlayan gösteriye bazen seyircilerin de ortak olması izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Doğaçlama tiyatro konseptiyle sergilenen oyun izleyicilerden büyük beğeni topladı. Günün sürprizi ise Engelsiz Kafe çalışanlarından geldi. Oyun sonrası sergilenen mini skeçte, engelsiz kafede hizmet veren özel gereksinimli çalışanların da başarıyla rol alması renkli anlara sahne oldu.

İpekyolu Belediyesi Engelsiz Kafe’de sergilenecek tiyatro gösterileri her Çarşamba akşamı saat 20.00’de tüm vatandaşlara ücretsiz olarak sunulacak.                

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-